Tipy, jak cestovat levněji

cestovat levněji
cestovat levněji

Když se rozhodnete cestovat low cost, nemusí to hned znamenat, že se vzdáváte pohodlí a čistoty. Low cost cestování bývá zpravidla mnohem dobrodružnější a existuje několik tipů, jak si i za málo peněz naplánovat slušnou dovolenou.

Dodržujte svůj denní rozpočet

Velmi si pomůžete, pokud si sestavíte denní rozpočet a toho se budete striktně držet. Je důležité počítat i s jednorázovými náklady a do rozpočtu je zahrnout. Peněžní rezerva je samozřejmostí. V takovém rozpočtu byste měli mít zahrnuty náklady na ubytování, stravu, dopravu, vstupy i zábavu. Snažte stanovenou sumu nepřesáhnout a to i přes fakt, že vám zbylo více peněz. Neutrácejte zbytečně a zbytek si schovejte na další cestu.

Levné letenky

Sledujte aktuální nabídku letenek. Tip: pokud hledáte letenky na internetu, vždy je vyhledávejte v anonymním okně. Nebudou vám tak naskakovat ty nejdražší na základě předchozích vyhledávání. Existuje několik portálů, které se na vyhledávání akčních letenek specializují. Pokud nehledáte konkrétní destinaci, je velká šance, že narazíte na levnou letenku, která vás dovede na zajímavé místo.

Choďte pěšky

Nebuďte líní, šetřete za dopravu, udělejte něco pro své tělo a snažte chodit co nejvíce pěšky! Ne jen, že ušetříte za lístky na autobus či vlak, ale poznáte i okolí, které byste cestou v dopravním prostředku mohli přehlédnout.

Porovnávejte ceny jídla s cenou piva

Jakmile dorazíte do cíle, zeptejte se, kolik přibližně stojí obyčejné pivo. Tuto cenu srovnejte s cenou piva v restauraci, kde byste se chtěli najíst a hned zjistíte, zda je restaurace předražená či ne. Proč porovnávat ceny podle ceny piva? Pivo mají přece všude (naštěstí).

Co poradit dál? Vyměňte drahé hotely za levnější hostely, cestujte do zemí s nízkými náklady, nejezděte taxíkem bez taxametru a cestování si užívejte!

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání