Klobouky se nosí po celý rok

Klobouky se nosí
Klobouky se nosí

Jaké kousky se řadí k nadčasovým? To je otázka, kterou si pokládá nejedna žena a nejeden muž. Přece jen módní trendy se mění s měnícím se ročním obdobím a je těžké zaznamenat kousky, které podle všeho jsou nadčasové a které se takřka nemění (nebo mění jen maximálně své provedení). Například v nedávné době přišla do obchodů zimní kolekce, která nám ukázala, že se opět vrací retro kousky. Do módy se opět vrátily puntíky a také džínovina, což je taková předzvěst módy příštího roku. Móda příští rok bude totiž právě o puntících a džínovině. Ovšem zaměřme se na to, co v módě zůstává neustále, a sice klobouky.

Právě klobouky se totiž řadí k nadčasovým módním kouskům, které lze nosit po celý rok. I když jsou v současné době klobouky schovávány, jelikož si mnozí lidé myslí, že v zimě se klobouky nenosí, jedná se skutečně o kousek, který využijete nejen na jaro, ale také během léta, na podzim a také v zimě (konkrétně ve městech lze nosit klobouk neustále, vždyť zima zde není tak krutá a sněhově bílá jako na jiných místech v republice).

Otázkou však je, jaké konkrétní klobouky si zakoupit. Přece jen klobouků je na trhu mnoho.

Jaké klobouky si vybrat?

V případě, že nevíte, jaké klobouky si vybrat, máme pro vás několik tipů. Doporučujeme sáhnout po kloboucích pevných a pevně tvarovaných. Pokud totiž perfektně sednou na hlavu, nemusíte se bát toho, že by vám uletěly. U tenkých a hůře tvarovaných klobouků, které se třeba zakoupí v internetových čínských obchodech, si člověk nemůže být jistí tím, že budou hezké, hezky tvarované a padnoucí. Raději investujte do kvalitních modelů.

Co se týče barev, volte spíše tmavší odstíny, jako je bordó, hořčicově hnědá nebo třeba královsky modrá. Krásné jsou také klobouky v khaki barvě nebo klasické černé, případně světlé béžové.

S čím klobouky kombinovat

U klobouků je skvělé, že je možné je kombinovat opravdu se vším. Ať už sáhnete po kabátech v zimě nebo po křivácích na podzim, pokaždé budou klobouky to, co zdokonalí váš look.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.