Vsaďte na vrstvení, jenom jedna matrace nestačí

Zamyslete se – kde doma trávíte nejvíce času? V kuchyni? Ne. Ani v obýváku. Nejvíce času trávíme právě v ložnici. Je proto důležité vybrat si tu správnou postel a ještě důležitější vybrat si správnou matraci. To, jak se vyspíte, ovlivní totiž celý váš následující den.

Postel je tvořena třemi komponenty: konstrukcí, roštem a matrací. Jako první nás samozřejmě zaujme vzhled – její celkový design, materiál, barva, velikost.

Důležité je vrstvit

Hitem je vytvořit postel jak pro princeznu na hrášku. Položte na běžnou matraci další vrstvy v podobě topperu – čtyřcentimetrové vrstvy z líné pěny. Další možností je položit na vaši matraci ještě další matraci. Pokud se rozhodnete udělat to takto, je důležité brát v potaz, že konstrukci postele musíte sladit s výškou matrace a mít postel s vyšší bočnicí.

Na matraci můžete natáhnout ještě potah, a teprve na ten natáhnout povlečení. Populární jsou hrubé, nadýchané peřiny a spousta polštářů. Můžete si vyhrát s barvami povlečení a polštáře k němu libovolně doladit. K velkým polštářům se hodí spousta menších, které na posteli vytvoří pocitově několik vrstev. Vaše postel tak bude pohodlně ne jen vypadat, ale bude se v ní i pohodlně spát.

Na závěr je nutno dodat, že matraci byste nikdy neměli vybírat jen z katalogu nebo e-shopů. Matraci musíte vidět a hlavně cítit! Nestyďte se v ní vyválet a vyzkoušet na ni vaše typické spánkové polohy.  Matrace je investice na delší dobu a budete na ní spát každý den, je proto důležité přesně vědět, co kupujete!

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání