Vydejte se po stopách Leoše Janáčka

Vydejte se po stopách Leoše Janáčka
Vydejte se po stopách Leoše Janáčka

Uvažujete nad tím, co budete dělat o víkendu? Co třeba vydat se o stopách Leoše Janáčka? Leoš Janáček se řadí k osobnostem, na které můžeme být právem hrdí. Jedná se o známého českého hudebního skladatele, který se proslavil hned několika svými skladbami. Jestliže jste milovníkem vážné hudby, určitě několik skladeb vyjmenujete. Stejně tak budete vědět, jaká obec se s tímto českým skladatelem pojí.  

Pokud si však nejste jistí tím, jaká obec se s Leošem Janáčkem pojí, nebudeme vás dlouho napínat. S Leošem Janáčkem se pojí obec Hukvaldy, která se rozprostírá v okrese Frýdek-Místek. I když má obec “jen” dva tisíce obyvatel, je velmi vyhledávaná turisty. Ovšem nejen kvůli panu Janáčkovi, najdete zde daleko více atraktivních turistických cílů.  

Hukvaldy a Leoš Janáček 

Jestliže se vydáte po stopách Leoše Janáčka, nesmíte minout jeho rodný dům ve staré škole. Jedná se o dům, kde se narodil a kde také během svého života nějakou dobu pobýval. Poblíž je i jeho památník.  

Za návštěvu stojí i barokní kostelík sv. Maxmiliána, který je známý právě tím, že zde Leoš Janáček hrával na varhany. Tím však seznam míst, jež jsou spjatá s českým skladatelem, nekončí. Navštivte také místo, kam pan Janáček rád chodíval. Je to Babí hora, kde nyní najdete odpočívadlo nesoucí jeho jméno – Janáčkovu lavičku.  

Kromě toho se zde každý rok koná i festival, jenž je po něm pojmenovaný. Máme na mysli hudební festival Janáčkovy Hukvaldy, který každým rokem přiláká davy lidí.  

Hukvaldy nejsou jenom o panu Janáčkovi 

Jak jsme zmínili, Hukvaldy nabízí lidem daleko více než jen místa, která jsou spjatá s Leošem Janáčkem. V Hukvaldech najdete například zříceninu hradu Hukvaldy, jež je jednou z největších na Moravě, také zde najdete oboru, kterou stráží socha lišky Bystroušky, a navštívit můžete i Tropic Hukvaldy, kde jsou k vidění exotické rostliny a zvířata, konkrétně třeba mluvící papoušci 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.