Zdravé trendy, které ovládly letošní rok

Zdravé trendy, které ovládly letošní rok
Zdravé trendy, které ovládly letošní rok

Máme za sebou poměrně krušný rok. I když jsme se domnívali, že ten loňský nic nepředčí, opak byl pravdou. Pro mnohé byl zejména po zdravotní stránce nešťastným. A právě naše zdraví se velkou měrou podílelo na vytvoření jakýchsi výživových, zdravotních trendů, kterými jsme se letos řídili a řídit se jimi pravděpodobně i v nadcházejících letech budeme. O čem konkrétně mluvíme a jak si jimi posilujeme svou zdravotní stránku? 

Posilování imunitního systému 

Pravděpodobně za to mohla koronavirová pandemie, která stále ještě trvala i letos. Došlo totiž k velké snaze o posílení imunitního systému. Vsázeli jsme především na vitamin C, který z lidského organismu utvářel neprůstřelné rytířské brnění, které nepustilo ani jeden vir a ani jednu bakterii. Sice jsme sahali spíše po citronech, ale daleko více vitaminu C se nachází v rakytníku – proto spíše ho zařaďte do svého jídelníčku, až budete se slabým zdravím bojovat.  

Tendence zvyšovat vitamin D 

Kromě posílení imunitního systému obecně jsme se snažili zvýšit hladinu vitaminu D. Tato látka lidem bohužel chybí, proto jsme se ji rozhodli do svého života více zakomponovat. Přece jenom zlepšuje nejen imunitní systém člověka, ale také i jeho celkové psychické zdraví.  

A ostatně i o zlepšování psychického zdraví byl velký zájem. Lidé se snažili bojovat se stresem, nacházet jeho zdroj a předcházet tím vzniku depresí či úzkostných stavů.  

Otužování 

Mezi výživové trendy se dále řadí i otužování, o něhož vzrostl zájem v posledním roce a půl. Opět mluvíme o jistou formu posilování imunitního systému. Pokud se však s otužováním rozhodnete začít, měli byste na to jít postupně.  

Velkou roli na úspěšném provádění otužování má hlava a samozřejmě i správný dech. Než na sebe ve sprše pustíte ledovou vodu nebo se půjdete okoupat v zimě do jezera, něco si o zásadách nebo pravidlech bezesporu přečtěte. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 360 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.