Zima na zahradě si zaslouží péči. Jakou?

Zima na zahradě si zaslouží péči. Jakou?
Zima na zahradě si zaslouží péči. Jakou?

Zima na zahradě působí velmi klidným dojmem. Vypadá to, jako kdyby všechny rostliny a stromy v klidu spali, ale je to opravdu tak? Spí opravdu všechny rostliny a stromy? Ano, ovšem to neznamená, že bychom se o zahradu v takovém stavu neměli starat. Mnozí majitelé zahrad žijí ve vědomí, že zimní zahrada nepotřebuje žádnou péči, ale to je samozřejmě omyl, který se jen šíří mezi lidmi. I zahrada v

zimě vyžaduje péči, i o zahradu v zimě se musíte starat opravdu dostatečně, jinak ji na jaře neuvidíte v tak báječném stavu, v jakém ji vidět chcete. Jenže co konkrétně potřebuje zahrada v zimě?

I když se o zahradu nejvíce staráte během jara a podzimu, v zimě také vyžaduje jistou péči, ovšem seznam prací není tak dlouhý, jako je tomu u prací na zahradě během podzimu. Přinášíme vám tipy na to, co byste měli během zimy na zahradě stihnout udělat.

Pozor na holomrazy

I když možná nepadá sníh, může mrznout, až praští. To znamená, že rostliny napadají takzvané holomrazy, které jsou pro rostliny velmi nebezpečné. Trpí zejména bylinky, ale také choulostivé rostliny, jako jsou například růže. Skvělou izolací a zároveň ochranou jsou netkané textilie, případně je vhodné využít chvojí.

Vyživujte dvouletky na svých záhonech

Sázení je typické pro jaro, ale i na zimních záhonech se může vyskytovat nějaká ta zelenina. Například pokud jste zasadili na podzim mrkev nebo cibule, jelikož toužíte po brzké úrodě, měli byste zeleninový záhon vyživovat, a to dostatkem vitaminů.

Ošetřujte stromy

Za zmínku stojí také ošetřování stromů, což je aktivita, na kterou se bohužel zapomíná. Kontrolovat se musí zejména ovocné stromy, jejichž dřeviny v zimě leccos napadá. Pokud najdete poškození na dřevině stromu, rychle jej ošetřete, a to štěpařským voskem.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.