4 tipy, jak zvládnout předvánoční úklid už na podzim

4 tipy, jak zvládnout předvánoční úklid už na podzim
4 tipy, jak zvládnout předvánoční úklid už na podzim

Období pomalu se blížících vánočních svátků využívá mnoho lidí k tradiční očistě své domácnosti. Předvánoční úklid domácnosti se ale mnohdy stává doslova strašákem. Jak to udělat, abyste měli čisto i pohodu zároveň? 

Nebuďte na to sami

Není žádná hanba si s úklidem nechat pomoci. Naopak. Úklidová firma Ostrava  se postará o to, aby byl výsledek čištění opravdu vidět, a vy si mezitím můžete zajít třeba do kina, nebo si zajít zaběhat. Profesionálové mají k dispozici veškeré potřebné stroje na čištění, vaše lopotná práce tak bude hotová mnohem dříve. Cenově dostupné služby jsou skvělou variantou nepříjemného předvánočního úklidu. 

Jen kousek denně

Abyste se vyhnuli nepříjemnému stresu, nechtějte toho po sobě mnoho. Stačí jeden kousek uklizeného prostoru denně, víc ne. Jedno odpoledne třeba jen vytřiďte skříňku s hrníčky a utřete v ní prach, další den si zase vezměte na starost šuplík s příbory. Když si dáte malé cíle, bude vám příjemně. Do práce se dejte v průběhu listopadu a nemusíte mít obavy, že byste něco nestihli. 

Nezavařte pračku

Denně byste spolu se začátkem úklidu mohli naplnit jednu pračku bytovými textiliemi. Stačí jedna záclona denně, nebo dekorační polštářky, a ve vašem bytě bude vzdušno a čisto. Není třeba provádět skokový úklid a praní najednou. Stejně pak nic dobře neschne a vy jste akorát vyčerpaní. Rozložte si prací práce na celé dva měsíce. 

Povolejte ocet

Ocet je příjemný úklidový prostředek. Dobře s ním vydesinfikujete nejen povrchy podlah zejména pokud máte domácí mazlíčky, skvěle se osvědčuje také v umývání oken. Stačí do kyblíku přilít trochu obyčejného octa a úklid oken, toalety nebo podlahových krytin bude mnohem efektivnější. 

Nechtějte toho před Vánoci po sobě hodně. S úklidem si nechte pomoci profesionální firmou, ostatní aktivity si rozdělte na mnoho dnů. I nepříjemné úkony v domácnosti tak budou mnohem snesitelnější.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.