Minerální kameny, které patří k nejoblíbenějším

Minerální kameny, které patří k nejoblíbenějším
Minerální kameny, které patří k nejoblíbenějším

Náramky z minerálů mohou vypadat různě. Mohou být zbarveny do světlejších odstínů, ale také do tmavých barev. A vždy mohou zdobit vaše zápěstí. Pojďme si prozradit nejoblíbenější minerální kameny, po kterých se vždycky jenom zapráší nejen díky jejich vzhledu, ale také díky jejich vlastnostem.

Achát nastolí rovnováhu i napříč nahromaděnému stresu

Pro svou výjimečnost, nevšednost a originalitu je oblíbený achát, z něhož se náramky z minerálů vyrábí. Za zmínku ale stojí nejen jejich jedinečný vzhled, ale i působivé vlastnosti, které oceníme zejména v současné době, kdy nás stres prakticky neopouští. Mluvíme o ochranném kameni, který dokáže v člověku navodit celkovou rovnováhu (ať už mluvíme o té tělesné, citové nebo rozumové). Říká se o něm, že také podporuje sebedůvěru člověka a napomáhá k celkovému sebepoznání, což je klíčové pro spokojený život.

Ametyst jsme si zamilovali nejen pro jeho fialovou barvu

Mezi vůbec nejznámější minerální kameny patří ametyst, který známe hlavně díky jeho fialovému zbarvení. Jen málokdo ale ví, že se jedná o mimořádně mocný kámen, který má opravdu obrovskou ochrannou moc. Nedá se na něj dopustit ani při meditacích, kdy napomůže nastolit požadovanou rovnováhu a podpoří celkové uklidnění. 

Pokud jste Štírem, Rybami nebo Pannou, je tento minerál právě pro vás.

Apatit potlačuje negaci

Fialové minerální kameny pánové asi na svém zápěstí nosit nebudou. Ovšem působivý apatit by mohli. Je známý pro své výrazné modré zbarvení a napomáhá k celkovému překonávání citového vyčerpání či zmatků, které se nám před dlouhými měsíci usadily v hlavě. Jinými slovy bojuje proti všemu negativnímu, ať už tím máme na mysli nepřátelství nebo jakékoli druhy negativních postojů, s nimiž se dnes a denně setkáváme.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.