Ať černobílá kombinace nepůsobí příliš chladně. Jak na zútulnění domova?

Ať černobílá kombinace nepůsobí příliš chladně. Jak na zútulnění domova?
Ať černobílá kombinace nepůsobí příliš chladně. Jak na zútulnění domova?

Že je černobílá kombinace už out? Není tomu tak. Černá a bílá jsou barvy, které prakticky nikdy z módy nevyjdou. Tak se jim nebraňte. Jestliže vám ale domov přijde s těmito odstíny trochu neosobní a možná až chladný, nabízí se otázka, jak si interiér zútulnit. Pojďme si prozradit několik skvělých triků, jak s tradiční černobílou kombinací vlastně pracovat a jak to udělat, aby bylo v interiéru příjemně i za společnosti těchto odstínů.  

Víc bílé, černé už méně 

Především klaďte důraz na jedno, a sice s černou buďte opatrnější. Ano, je sice pravdou, že právě tmavý odstín se dostává do popředí, ale pokud do vašeho interiéru nejde příliš mnoho světla, černá barva dokáže příbytek naprosto pohltit. Proto raději upřednostněte více bílé, která není tolik výrazná, navíc opticky zvětšuje interiér. 

A to je ostatně ten hlavní rozdíl mezi nimi, opomineme-li fakt, že se jedná o jeden tmavý a druhý světlý odstín. Černá na první pohled interiér zmenšuje, bílá ho naopak dokáže opticky zvětšit, a to se hodí nejen u menších bytových jednotek. 

Doplňky v jiném odstínu 

Pokud se vám černobílý interiér na první pohled opravdu nelíbí, možná až příčí, za zvážení stojí alespoň investice do doplňků, které jsou v jiném barevném odstínu. Jednotvárnost zkrátka a dobře rozbijte, a to ideálně žlutou, červenou nebo oranžovou. Pokud nejste fanoušky těchto výraznějších odstínů, světle hnědá a zemitá zelená jsou sázkou na jistotu. 

Případně do interiéru zakomponujte alespoň více pokojových rostlin, které dodají interiéru šmrnc a život. Co třeba taková monstera? Ta by se v rohu místnosti hezky vyjímala, nemyslíte? 

Nepodceňujte sílu dřeva 

Jedním z dalších tipů, jak rozbít tradiční černobílou kombinaci je bezesporu dřevo. Dřevěné prvky hezky zútulní interiér, navíc jdou s černobílým spojením skvěle do kupy. Vizuálně ponechávají místnosti v elegantním duchu, přesto se jedná o neutrální prvek, který na sebe na první pohled nevezme všechnu pozornost. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.