Co by nemělo chybět v dětském pokoji

Co by nemělo chybět v dětském pokoji
Co by nemělo chybět v dětském pokoji

Dětský pokoj je vůbec první zázemí pro nejmenší, kam si zvou své přátele. Aby se však dítě do svého pokoje opravdu těšilo a trávilo zde svůj čas, musí být plný všech věcí, které ke svému spokojenému životu potřebuje. Co konkrétního máme na mysli? Především několik prvků, na něž při zařizování pokoje zaměřte svou pozornost. 

Kvalitní postel je základem 

Jednou z prvních investic do dětského pokoje je především kvalitní postel. A tím nemyslíme jen koupi kusu nábytku stabilní konstrukce. Na mysli máme i investici do vhodné matrace, která bude spolehlivou oporou dětské páteře.  

Každý rodič si musí uvědomit, že dítě je teprve ve svém vývinu a vývoji. To znamená, že sebemenší zanedbání nebo podcenění toho, co má přímý vliv na zmiňovaný rozvoj může vést k deformacím těla nebo podobným scénářům. Tím, že zakoupíte dítěti kvalitní postel s ještě kvalitnější matrací předcházíte zmiňovaným černým scénářům. 

Pracovní kout nejen pro školní léta 

Další nezbytností v dětském pokoji je pracovní kout. Ten se bude hodit nejen pro školní léta, ale prakticky pro jakékoli příležitosti. Zatímco v době, kdy bude ratolest navštěvovat mateřskou školu, zde dojde k malování nebo obkreslování, v pozdějších letech se stane pracovní kout místem, kde se začnou zpracovávat domácí úkoly. 

V ideálním případě vsaďte na rostoucí sadu nábytku čili rostoucí stůl a židle jsou ideální investicí. Pracovní plocha by měla být dostatečně velká a židle adekvátně vysoká s kvalitní opěrkou. 

Bez osvětlení to nepůjde 

Je sice hezké, že bude dětský pokoj vybaven kvalitní postelí s ještě kvalitnější matrací a opravdu skvělým pracovním stolem, ale pokud na to dítě neuvidí, je vybavení k ničemu. Proto zainvestujte do dostatečného osvětlení, které rozhodně není jenom v podobě hlavního svítidla. Centrální světlo musí být doplněno o takzvané vedlejší čili o stolní lampičky. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.