Jak na dokonalou výmalbu bytu?

Jak na dokonalou výmalbu bytu?
Jak na dokonalou výmalbu bytu?

Nyní je ideální období pro práce v domácnosti. Zatímco v létě jsme zaneprázdněni péčí o zahradu a sekačka se prakticky nezastavila, v zimě můžeme zdokonalovat svůj interiér. Víte, jak správně vymalovat interiér bytu? Podívejte se na naše tipy. 

Nejdříve vše dobře očistit

Než se pustíte do malování, projeďte znečištěná místa na zdi houbičkou namočenou v mycím prostředku a odstraňte nepříjemné mastnoty. Vyberte si v oddělení barvy a laky odstín, který si pro svou místnost přejete. Než vám barva přijde, stihnete celou zeď ideálně nachystat. Co budete dělat? 

Zakryjte nábytek

Pokud jste se rozhodli, že nebudete současnou malbu škrábat dolů, rovnou si nachystejte pokoj pro vaše další práce. Veškerý nábytek zakryjte igelitem a pokud budete natírat také strop, raději zakryjte i okna. Vše, co v místnosti být nemusí, přeneste jinam. Nyní totiž nastane fáze prací, při které se bude skutečně velmi špinit vše, co nebude zakryté. 

Penetrace

Raději se ještě jednou ujistěte, že jste zakryli všechen nábytek a uzavřeli dveře do dalších místností. nyní můžete na podlahu rozmístit igelit a na něj stará prostěradla, aby se vám lépe pracovalo. A co vlastně budete dělat? Penetrovat všechny plochy, které budete později natírat. Penetrace vám umožní skvělý výsledek vašeho malování. Právě tato pomůcka pro malíře sjednotí povrch natírané plochy. 

Sjednocení povrchu

Vidíte během práce s penetrací, že bude třeba zakrýt některé nerovnosti na ploše zdí? Vezměte si k ruce finální tmel a zapracujte všechny nerovnosti do hladkého povrchu. Po vyschnutí ještě finální tmel očistěte smirkovým papírem, aby povrch splynul s okolní plochou. 

Malování

A jdeme na to! Doufám, že máte připraveno malířské nářadí. Nyní již máte doma barvu, kterou jste si pořídili v oddělení barvy a laky, a můžete se s chutí pustit do práce. Za pomocí válečku nanášejte jemnou vrstvu. Nikdy nepřejíždějte stejné místo více než dvěma tahy, mohlo by dojít k odlepení malby. 

Stačí dva nebo tři nátěry, a je hotovo!

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.