Co se stane s vaším tělem, když budete jíst denně pár oříšků kešu

Co se stane s vaším tělem, když budete jíst denně pár oříšků kešu
Co se stane s vaším tělem, když budete jíst denně pár oříšků kešu

Pokud se zajímáte o zdravé stravování, pokud vám zdravý životní styl není cizí, pak pravděpodobně víte, jak zdravé jsou oříšky. I když jsou mnohé oříšky tučné, pravdou je, že drtivá většina z nich přináší tělu potřebné živiny a látky, které by jinak tělo nemělo, kde získat. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí svůj život trochu změnit, kteří chtějí podpořit své zdraví a organismus jako takový, máme pro vás jeden tip – zařaďte do svého každodenního jídelníčku trochu oříšků kešu. Třeba jen čtyři obyčejné oříšky kešu denně dokážou s vaším tělem naprosté zázraky.  

Kešu pro krásnou pokožku 

Kešu oříšky nejsou sice nejlevnější, ale to žádné oříšky. Mají však blahodárné účinky, které se na těle začnou znatelně projevovat. Například po zařazení kešu oříšků do jídelníčku vám pleť začne doslova zářit. Kešu oříšky jsou totiž zdrojem antioxidantů, které pokožka potřebuje. Díky kešu oříškům dojde ke zpomalení stárnutí a zvýší se elasticita pokožky.  

Kešu pro pevnější kosti 

Pokud vás doposud trápily časté zlomeniny, díky kešu oříškům se tomu vyvarujete. Stačí opravdu jenom čtyři kešu oříšky denně a vaše kosti budou daleko pevnější než dříve. Kešu totiž obsahuje velkou spoustu mědi, která podporuje tvorbu kostí a zároveň podporuje tvorbu pojivových tkání. Obsažený hořčík podpoří vstřebávání vápníku a také zároveň sníží riziko vzniku osteoporózy.  

Kešu pro oči 

Co dalšího dokážou kešu oříšky? Například to, že prospějí našim očím. Obsahují totiž přesně ty látky, které oči potřebují proto, aby byly zdravé. Například obsahují kešu oříšky antioxidanty, které udrží zrak v dokonalé kondici. Zároveň budou oříšky chránit oči před vznikem nejrůznějších infekcí.  

Kešu proti migréně 

Trápí vás často migréna? V tom případě zařaďte do svého jídelníčku kešu oříšky. Právě kešu oříšky vás zbaví zbytečně vysokého krevního tlaku, také vás zbaví bolestí hlavy a také bolestí jiných částí těla. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.