Jak neprotopit v zimě tisíce

Jak neprotopit v zimě tisíce
Jak neprotopit v zimě tisíce

Se zimou přichází také topná sezona, která pro řadu lidí neznamená nic dobrého. Mnozí lidé se snaží neprotopit tisíce, ale jen některým se to opravdu podaří. Nejlépe na tom jsou rozhodně ti, kteří bydlí v bytě, jenž je umístěn mezi dvěma jinými byty. V takovém případě nemusí topení ani pouštět, protože dva sousedící byty daný byt vytápí. Jenže ne každý má takové štěstí. Někomu dokonce během zimy od oken táhne, což si uvědomí až po novém roce, kdy jim přijde vyúčtování, jež je nemilým překvapením. Abyste tedy neprotopili tisíce, prozradíme vám, co při zahajování topné sezony nebo během prvního protopeného měsíce udělat.  

Jelikož teplota neúprosně klesá, jsme nuceni k tomu, abychom krapet přiložili do krbu. Mnozí lidé to udělají, jiní lidé nechtějí zapínat topení dříve, než na okna zaklepe mráz. Ať už ale pouštíte topení už v září nebo čekáte do prosince, prozradíme vám, na co rozhodně nezapomenout, abyste neprotopili tisíce.  

Hlavně si zkontrolujte kování na oknech 

Ze všeho nejdůležitější je zkontrolovat si kování na oknech. Jedná se o kovové díly, které najdete na okenním křídle a v okolí okenního rámu. Nemusíte se v oknech úplně vyznat, abyste kovové díly našli. Najdete je opravdu hravě.  

Při údržbě těchto kovových dílů bude ideální, když k údržbě použijete silikonový olej. S ním potřete všechny pohyblivé části kování, také táhla a čepy. Silikonový olej najdete snad ve všech supermarketech, drogeriích nebo v obchodech pro kutily či na internetu, není to rozhodně zboží, které by se stěží shánělo nebo hledalo.  

Díky silikonovému oleji předejdete zbytečnému úniku tepla nebo tomu, že by do domu během chladných měsíců táhlo. Tím pádem razantně ušetříte za topení, tím si můžete být jisti. 

Další tipy, jak neprotopit miliony 

  • Z radiátorů odstraňte závěsy, které zamezují volnému proudění tepla. Chcete vytápět dům, ne zapálit závěsy.  
  • Pořiďte si termostat, který bude regulovat teplotu v interiéru i v době, kdy nebudete doma. 
Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.