Fotovoltaika se dnes vyplatí. Může snížit energetickou náročnost rodinného domu

Fotovoltaika se dnes vyplatí. Může snížit energetickou náročnost rodinného domu
Fotovoltaika se dnes vyplatí. Může snížit energetickou náročnost rodinného domu

O dotace z programu Nová zelená úsporám je stále větší zájem. Možná za to může aktuální krize a zájem lidí ušetřit prakticky na všem, možná za to může fakt, že se jiné, než nízkoenergetické domy stavět nesmí. Lidé proto využívají možnosti získat dotaci na novostavbu, která se může získat až v hodnotě skoro půl milionu korun. Také patří k nejatraktivnějším dotacím dotace na výměnu oken, dotace na zateplení nebo dotace na fotovoltaiku. A právě u fotovoltaiky na malý okamžik zůstaňme. 

Stejně jako roste zájem o dotace z programu Nová zelená úsporám, roste také zájem o fotovoltaickou elektrárnu, kterou lidé umísťují na střechu svého rodinného domu. Jedná se totiž o úsporné opatření, které může rapidně snížit energetickou náročnost rodinného domu. 

Solární panely vytváří solární energii

V současné době se klade velký důraz na to, abychom byli ekologičtí. Prospíváme tím planetě a také životnímu prostředí kolem nás. Jenže jak se vlastně stát ekologickými? Třídění odpadu je sice skvělá věc, ještě lepší je však investice do fotovoltaické elektrárny, která patří na střechu rodinného domu. Právě solární panely totiž způsobují, že se stáváme méně a méně závislými na dodavatelích energiích. A tím se také snižuje výroba elektrické energie, čímž se prospívá planetě i přírodě kolem nás. 

Solární panely totiž produkují takzvanou solární energii, která pochází z obnovitelného zdroje. Dokáže pohánět lecjaký spotřebič v domácnosti a díky ní jsme méně závislý na dodavatelích energií. Co je opravdu pozitivní, tak je především to, že solární panely vyrábí energii zcela neškodně vůči životnímu prostředí. A i když mluvíme o prvotní větší investici, v budoucnu znamenají solární panely opravdu velkou úsporu. 

Ušetřete peníze i starosti

Ušetřete si nejen peníze, ale také starosti s fotovoltaikou. Na ni se aktuálně vztahuje také dotace z programu Nová zelená úsporám, jak již bylo zmíněno. Ta může dosáhnout až na skoro 150 tisíc korun, a to je opravdu suma, která je znát!

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.