Holandsko do vašeho příbytku. Jak si dům zařídit do tohoto stylu?

Holandsko do vašeho příbytku. Jak si dům zařídit do tohoto stylu?
Holandsko do vašeho příbytku. Jak si dům zařídit do tohoto stylu?

Minimalismus vás už nebaví a hledáte trochu jiný styl, do kterého byste zařídili své bydlení? Nabízí se holandský styl, který ještě není v tuzemsku tak známý. Přesto je opravdu krásný, proto je velká škoda, že ho opomínáme. Mluvíme o kombinaci nových a moderních prvků s nostalgickým, zdobeným nábytkem. Společně se dotváří jedinečný interiér vyvolávající řadu příjemných pocitů.  

I když se nyní může zdát, že takto zařízený interiér bude spíše kýčovitost sama, není tomu tak. Celkově se totiž má sázet na skromnost a čistotu. Dostatek přirozeného světla patří do místností, i proto se používá hlavně bílá barva, kterou se malují jednotlivé zdi v místnostech. 

Jídelna jako dominantní část domu 

Zatímco v jiných stylech bydlení jsou dominantní místností spíše obývací pokoje, v případě holandského stylu mluvíme o jídelně, která je středobodem celého domu. Právě sem se totiž soustřeďuje celá rodina, kde spolu komunikují, probírají zážitky i postřehy během dne.  

Každé jídelně holandského stylu by měl dominovat velký stůl, který je ideálně vyroben z masivu.  

Masiv má v holandské domácnosti své místo 

A když už jsme u toho masivu – ten má v holandské domácnosti své místo. Masiv a dřevo se mají potkávat nejen ve zmiňované jídelně, ale také v jiných koutech domácnosti. V obýváku může stát jedna taková robustní, masivní knihovna, v jídelně velký příborník a v ložnici zase komoda, která jí bude dominovat. 

Pamatujte ale na jedno – světlé barvy musí s masivem dokonale hrát a ladit. I proto se stěny malují na bílo. Obecně se sází na vzdušnost, jednoduchost, také na funkčnost.  

Kousek Holandska u sebe doma 

Základy holandského interiéru už znáte. Teď je stačí jen převést do praxe. Vyhlédněte si nábytek z masivu a vneste do domácnosti trochu zahraničního ducha. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.