Jak hravě vyčistit pračku i bez chemie?

Jak hravě vyčistit pračku i bez chemie?
Jak hravě vyčistit pračku i bez chemie?

Zapáchá vám pračka, dobře nepere prádlo nebo se v ní usadil vodní kámen? To vše jsou problémy, které je zapotřebí vyřešit co nejdříve, přece jenom nemůžete prát prádlo v takové pračce, jenom by došlo k poškození prádla. V případě, že se chcete pustit do praní, nejdříve pračku pořádně vyčistěte. Nemusíte se obávat toho, že by to bylo drahé nebo že by to bylo plné chemikálií. Pračku lze vyčistit i bez chemie a doslova za hubičku. Nevěříte? 

Pokud přijdete na plíseň, nepříjemný zápach nebo na usazený vodní kámen, je třeba co nejdříve pračku vyčistit. Pokud byste pračku nechali v takovém stavu, najednou by mohlo dojít k jejímu poškození a oprava by se mohla citelně vepsat do rodinného rozpočtu. Aby to však vaši peněženku nebolelo ani při čištění pračky, máme pro vás několik tipů na to, jak pračku efektivně a rychle vyčistit.  

Ocet je kámoš 

Určitě jste slyšeli o tom, že ocet je kamarád, kterého využijete v mnoha situacích. Krásně vám vyleští okna nebo zbaví rychlovarnou konvici vodního kamene. Kromě jiného pomůže i při problémech s vaší pračkou. Nevěříte? Vyzkoušejte to!  

Jelikož jsou prostory kolem bubnu pračky a také samotné hadice velice špatně přístupné, možná se domníváte, že pračku tedy z toho důvodu opravdu nevyčistíte. Jenže opak je pravdou. Stačí do bubnu pračky nebo do přihrádky na prací prášek nalít půl hrnku sody a ocet. Octu dejte více, klidně až dva šálky. Poté zapněte klasický cyklus, který by měl být dlouhý i několik hodin.  

Jak vyčistit ostatní části pračky? 

Ocet vám pomůže zbavit se plísně nebo také usazeného vodního kamene na místech, kam se jen stěží dostanete. Jenže jak vyčistit části, které lze snadno z pračky vyndat? Máme na mysli těsnění, filtr nebo například dávkovač pračky či prostor pod ním. V takovém případě si poradíte jen s vodou a obyčejným saponátem. Jen si dejte záležet, abyste vyčistili s pomocí hadříku opravdu všechno. Pomocníkem bude také horká voda nebo kartáček, který se dostane do špatně přístupných míst. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.