Jak vyřešit vytápění v domácnosti

Jak vyřešit vytápění v domácnosti
Jak vyřešit vytápění v domácnosti

Přemýšlíte, jak topit v místnostech, aby byla spotřeba energie co nejmenší, a zároveň komfort bydlení co nejvyšší? Podívejte se na tři možnosti, které se řadí mezi ty nejefektivnější.  

Podlahové vytápění ušetří náklady  

Pokud máte v plánu ušetřit za topení, nechte si naistalovat podlahové topení. Tato technologie je v posledních letech hojně skloňovaná a začíná si vydobývat své místo na slunci. Proč je tak výhodná? Například z toho důvodu, že když je topení instalováno v podlaze, vytopí se celá místnost rovnoměrně a rychleji. Vy tak ušetříte za topení. V místnosti se také nevíří prach. A – co si budeme povídat – když je nám teplo od nohou, je nám hned příjemněji a nepotřebujeme tolik topit.  

Tepelné čerpadlo – ekologické řešení 

Dotační program Nová zelená úsporám přispívá velmi štědrými částkami na nové technologie v domácnostech, které mají za úkol využívat obnovitelné zdroje energie. Využít energii, kterou si příroda ihned dokáže obnovit, umí například tepelné čerpadlo. S jeho pomocí si zajistíte zdroj tepla, za který nebudete muset vynakládat vysoké finanční prostředky. Jednoduše ošetříte.  

Je libo slunce?  

Také solární energie se řadí mezi ty, které je možné využít pro získání energie potřebné pro vytápění. Vytvořit si na střeše svou vlastní ohřívárnu vody, nebo třeba elektrárnu, je skvělý způsob, jak ušetřit za topení. Slunce svítí i v zimě, o tom není sporu. Když se vám navíc podaří energii naspořit během dne, vesele vytápíte také v noci. Stáváte se energeticky nezávislý na stále se zvyšujících cenách energií ze sítě. Líbí se vám tato možnost? I pro tento způsob vytápění si můžete letos od státu vybrat státní dotaci.  

Vytápění v domácnosti se řadí k největším položkám v rodinném rozpočtu. Některé systémy ale dokáží pomocí nových technologií ušetřit a využít každého tepla. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.