Módní trendy devadesátek, které se začínají nosit až teď

Módní trendy devadesátek
Módní trendy devadesátek

Už jste si mysleli, že všechny bláznivé trendy devadesátek nás úspěšně přešly a my se tak můžeme posunout dál? Není to úplně pravda. Je pár kousků, které svůj comeback zažívají až teď a které jsou oblíbené i u slavných módních ikon!

Malé kabelky přes rameno

Malé kabelky přes rameno byly oblíbeným doplňkem Carrie, postavy ze seriálu Sex ve městě. Teď je například nosí i modelka Bella Hadid. Vintage modely těchto „baguette“ kabelek jdou zase na dračku a prodávají je hlavně luxusní značky jako třeba Fendi nebo Dior. Jsou sice módní, ale pokud jste zvyklá nosit s sebou více než mobil a malou peněženku, není pro vás tato kabelka úplně vhodná.

Kárované minisukně

Kárované minisukně se v devadesátkách začaly znova nosit spolu s příchodem seriálu Přátelé. Jennifer Aniston, která v seriálu hrála jednu z hlavních postav Rachel, byla v té době módní ikonou ne jen co se vlasů týče. Ženy se podle ní stříhaly i oblíkaly. Díky ní se mimo jiné začaly znova nosit i kárované vzory, které se znovu vracejí i dnes. Károvaný vzor spojený se sukní evokuje roztomilý vzhled školní uniformy, stejně jako tomu bylo ve filmu Clueless s Aliciou Silverstone.

Saténové košile a blůzy

Nejprve o byly saténové sukně, teď jsou to saténové košile a blůzy. Působí velice žensky a vracejí se na scénu společně s manšestrem a sametem. Jsou to další elegantní kousky, které dýchají vintage stylem, který je v současné době velice oblíbený. Dalo by se říct, že také velice žádoucí, když vezmeme v potaz, že je potřeba přinést do módy plné sportovních doplňků něco z opačného konce.

Mimo jiné se zase začínají nosit také lakované prvky a řetězové pásky s velikými, výraznými sponami.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.