Největší chyby v koupelnách. Jak jste na tom vy?

Největší chyby v koupelnách. Jak jste na tom vy?
Největší chyby v koupelnách. Jak jste na tom vy?

Koupelna by měla být prostorem, kde se cítíme příjemně a máme dostatek prostoru pro relaxaci. Možná ale i vy obýváte prostor, který je zcela nevyhovující. Jak je na tom vaše koupelna?  

Kvalitní materiály? 

Nemusíte mít hory ručníků a osušek, které škrábou a špatně utírají. Stačí, když si pořídíte luxusní ručníky a ve stejné barvě také luxusní osušky. Kolik jich budete potřebovat? Jen tolik, kolik je členů vaší domácnosti. Vždy je lepší mít kvalitní koupelnové předložky a další koupelnové textilie, kterých máte sice méně, ale zato vám skvěle slouží.  

Drogerie všude kolem 

Jednou z největších chyb v našich koupelnách je fakt, že si své kosmetické pomůcky skladujeme na ploše vany. Ta se poté velmi dlouho a složitě uklízí, navíc je na ní spoustu pomůcek, které mnohdy ani nevyužíváme. Máte také uzavíratelnou skříňku, do které můžete uložit všechny potřeby? Nebo se vaše kosmetika nachází všude kolem?  

Čistota jako ze žurnálu 

Mnohé domácnosti naučily své děti, že je třeba každou sobotu uklízet. Už samotná představa ztraceného času celého dne skutečně nikoho neláká. Místo toho byste mohli věnovat úklidu koupelny pouze pět minut denně. Po každé koupeli snadno otřete kachličky i podlahu, vyčistěte i prostor vany, sprchového koutu i umyvadla. Každodenní rychloúklid vám zajistí čistotu na každý den.  

Odpady, kapitola sama o sobě 

Jak často čistíte odpady v koupelně? Pokud budete využívat ekologicky šetrné čistění, měli byste odpady vyčistit zhruba jednou týdně nebo jednou za čtrnáct dnů. Nemusíte tak používat drastickou chemii, jako v případě, kdy necháte situaci dojít do té doby, kdy již odpady téměř neodtékají.  

Jak je na tom prostor vaší koupelny? Také jste našli prostor pro zlepšení? Dopřejte si i vy kvalitní materiály, a především uklizený prostor, který vám bude dělat radost i skvělou službu. Hurá do nové koupelny! 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.