Potraviny, které nastartují metabolismus

Potraviny, které nastartují metabolismus
Potraviny, které nastartují metabolismus

Rozhodli jste se, že konečně po novém roce něco zhubnete? Začít byste měli u svého stravování, které je opravdu základem úspěchu. Pokud se rozhodnete stravovat se kvalitně, zdravě a vyváženě, rázem půjdou kilogramy dolů. Abyste vám však kila šla dolů ještě rychleji, než očekáváte, máme pro vás seznam několik potravin, které velmi rychle nastartují váš metabolismus. A když bude metabolismus dobře a rychle fungovat, rázem budou kilogramy dole, tím si můžete být jisti.  

Jíst správně a zdravě je jedna věc, ale mít do toho rychlý metabolismus, to je věc druhá. Abyste zhubli požadované množství kilogramů, měli byste začít přidávat do svého jídelníčku takové potraviny, které vám metabolismus dají trochu do pohybu. A my vám prozradíme, o jaké potraviny se jedná, jaké potraviny vás do kondice dostanou.  

Jablečný ocet 

S jablečným octem se určitě nesetkáváte poprvé. Jedná se o něco, co vám perfektně dochutí třeba saláty. O jablečném octu se ví, že posiluje imunitní systém člověka, kromě jiného dodává energii a také pomáhá při hubnutí. Jeho další výhodou a skvělou vlastností je to, že snižuje glykemický index potravin, jako jsou třeba těstoviny nebo obyčejný chléb. Abyste díky němu zvýšily svůj metabolismus, doporučujeme vypít jednu sklenku před jídlem.  

Šťovík 

Co dalšího vám pomůže zrychlit metabolismus? Rozhodně šťovík! Šťovík je plný bílkovin, také draslíku, obsahuje i tělu prospěšnou a potřebnou vlákninu. K jeho dalším skvělým vlastnostem patří například to, že snižuje stres a zvyšuje energii. Taktéž je protikřečový.  

Chilli 

O chilli se toho ví mnoho. Zatímco někteří ho nemusí, jiní ho přidávají do pokrmů v dvojnásobném množství. I když ne každý chilli snese, pravdou je, že má velice podobné účinky jako zázvor, který mimochodem také zlepšuje a zrychluje metabolismus člověka. Chilli je efektivní pomocník, díky němuž hravě spálíte nechtěné tuky.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.