Obsah
Žije ve vaší domácnosti dítě? V takovém případě byste měli svou domácnost připravit právě pro dítě, aby se mu žilo v interiéru dobře a bez starostí. I když máte dítě neustále pod dohledem, stejně se najde chvilka, během které dítě můžete spustit z očí, což povede k nehezkému úrazu, který může skončit pláčem. Vybavte proto domácnost bezpečnostními ohradami a dalšími podobnými bezpečnostními zařízeními a opatřeními, které minimalizují výskyt úrazů.
Jak jsme zmínili, i když se budete snažit sebevíc, stejně v jednom okamžiku můžete dítě spustit z očí. V takové chvilce může dojít k úrazu. Raději proto svou domácnost zabezpečte, aby se úrazům předcházelo.
Bezpečnostní opatření pro kuchyni a spíže
Co se týče kuchyně, zde je třeba ochránit dítě hlavně před varnou deskou. Hrnce nebo pánve proto vždy nechávejte na zadních plotýnkách, aby na ně dítě nedosáhlo a aby si jich ani nevšimlo. Dobré je všechny zásuvky opatřit dětskou pojistkou, stejně tak kontrolujte, aby kabely ze spotřebičů, jako je třeba rychlovarná konvice, nevisely dolů z linky.
Bezpečnostní opatření v jídelně
Bezpečnostní opatření patří také do jídelny. Zde je nutné hlavně zajistit ubrus sponami, tím se předejde stržení všeho, co se na stole nachází. Kromě toho se ujistěte, aby na stole nebylo nádobí, které je možné snadno převrhnout.
Bezpečnostní opatření v koupelně
Dítě tráví i v koupelně hromadu času, proto je třeba zabezpečit i koupelnu. Konkrétně dejte k vaně protiskluzovou podložku, také nezapomeňte dát pojistku na vodovodní kohoutky, aby se dítě případně neopařilo, kdyby pustilo vroucí vodu.
Bezpečnostní opatření v dětském pokoji
Děti ve svém pokoji tráví opravdu hromadu času, proto i dětský pokoj by měl splňovat jistá bezpečnostní opatření, k nimž patří třeba bezpečnostní hračky určené jejich věku, postýlka by neměla stát blízko okna či jsou nutností chrániče rohů.