Proč pozvat finančního poradce k vám domů?

finanční poradce
finanční poradce

S pojmem finanční poradce se v poslední době setkáte velice často. Proč? Nejspíš protože je finanční tématika dnes opravdu rozsáhlá a na trhu se objevují stále nové produkty. Jeden by se v tom mohl ztratit a ten, který se ztrácet nechce a má zájem uspořit rodinný rozpočet si domů pozve finančního poradce, respektive využije jeho služby. Jak nenaletět?

S čím vším vám může pomoct finanční poradce?

Služby finančního poradce jsou opravdu rozsáhlé.  Pomoct vám může v případech vašeho napjatého finančního rozpočtu, s investicemi, s půjčkou…přitom je vám k dispozici neustále. Brát ho můžete téměř jako člena rodiny, který k vám zaskočí vždy, když budete chtít poradit v otázce financování. Možná si teď ťukáte na čelo a říkáte si, že rodina, která žije od výplaty k výplatě si nebude moci dovolit platit finančního poradce. Ve většině případů se tohle však jeví jako vhodná investice, která rodině pomůže nějaké ty peníze uspořit. Důležitý je však výběr poradce. Finanční poradce, který se vám vyplatí by měl kopat za vás a ne za svou společnost.

Finanční poradce by měl být pokud možno nezávislý

Existuje spousta finančních poradců, kteří jsou vám ochotni vypomoct s vaší finanční situací. Ne všichni jsou však rovní a chtějí pro vás to nejlepší. Samozřejmě to nejlepší pro vás udělat mohou ale jen v rámci společnosti pod kterou pracují a ve jménu svých provizí. A proto vám zkrátka musí doporučit produkt jejich společnosti i přesto, že jako člověk ví, že tamhle ta společnost ho má lepší. Nejlepší je v tomto případě spolehnout se na nezávislého finančního poradce, který pracuje na sebe a  má v moři finančnictví velký záběr. Takový poradce vám nehledě na společnost, která produkt poskytuje doporučí to nejlepší.

A co vy? Finance z vašeho rozpočtu nenápadně mizí? Chcete si půjčit nebo uvažujete o investici? V tom případě se spolehněte na finančního poradce, který může být pro vaši domácnost velkým přínosem.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.