Zkuste se denně nasnídat a přivítejte nový příval energie

snídaně
snídaně

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne…že jste tohle už někde slyšeli? Nejspíš proto, že je to pravda! Snídat by se mělo každý den a dle slov odborníků na zdravý životní styl neexistuje omluva pro to, když snídani nestihnete. Slíbenou odměnou vám pak bude příval nové energie.

Bez snídaně z domu ani na krok nebo alespoň něco malého do ruky!

Zná to nejspíš každý – nehledě na to, zda zaspal nebo nezaspal se snídaně do ranních rituálů ne vždy vleze. Kdo by měl čas na natírání rohlíků, když už čištění zubů se do ranního humbuku jen tak tak vleze? Podle odborníků si však nesnídáním zaděláváme na obrovský problém, oprava – na řadu velkých problémů – na obezitu, na roztržitost, na hlad na poradě, na únavu, na zpomalený metabolismus. Zde není potřeba dále pokračovat. Snídaně zdá se být nástrojem pro vytvoření našeho lepšího já. Je totiž dokázáno, že ten kdo snídá má lepší zažívání, rychlejší metabolismus, menší problémy s nadváhou, lépe se soustředí a je po ránu mnohem milejší a usměvavější. Pokud patříte mezi ty, kteří ráno snídani bez pardonu nestihnou, níže pro vás přinášíme tipy pro nápravu.

Jak se naučit snídat?

Rad a tipů, jak se ráno naučit snídat je bezpočet. Především byste to měli zkoušet hlavně o víkendu, kdy nikam nespěcháte a tudíž máte čas na to připravit si snídani podle vašich chuťových pohárků. Důležité je zvyk snídat si osvojit. Proto si nařiďte budík alespoň o 15 minut dříve a ony minuty využijte pro snídani. Nemusíte sníst velké množství jídla. Stačí krajíček chleba se šunkou a s čajem. Čím častěji budete snídat, tím lépe vám to půjde a vy budete mít větší apetýt. Ranní nucenou snídani si zkuste zpříjemnit čtením novin či zpráv na internetu, brouzdáním po facebooku nebo poslechem hudby. Uvidíte, že zanedlouho vám přijde divné jít do práce či školy s prázdným žaludkem.

A co vy, snídáte?

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.