Skoro moře České republiky. Kam se vydáte nejdříve?

Skoro moře České republiky. Kam se vydáte nejdříve?
Skoro moře České republiky. Kam se vydáte nejdříve?

Omrzelo vás koupání ve slané vodě, ale dovolenou si bez osvěžení zkrátka nedokážete představit? Nemusíte jezdit do zahraničí za mořem, pokud se chcete příjemně osvěžit. Stačí, když si zajdete někam, kde se nachází nádherná jezera, která se často přirovnávají ke skoro mořím České republiky. Takových jezer je na území České republiky opravdu mnoho. Pojďme si říct některé z nich, které vás rozhodně ohromí nejen tím, že se uvnitř jezer neschovávají žádné mořské potvory, ale také vás mile překvapí ideálním množstvím turistům, kterých tedy není ani málo, ale ani moc.  

Jezero Lhota 

Pokud bydlíte v Praze a toužíte po trochu přírodním osvěžení, kde není tolik lidí, doporučujeme zavítat na zdejší koupaliště u jezera Lhota. Jedná se o bývalou pískovnu, najdete zde nádhernou písečnou plášť. Dokonce je zde pláž i rozdělena stejně jako u moře, tedy pro nudisty a pro zastánce plavek. Na každé pláži je i vlastní stánek s občerstvením, vstup není drahý. Jen sem tedy nemohou zvířata.  

Jezero Hracholusky 

Dalším oblíbeným českým jezerem je jezero Hracholusky. Najdete ho na Plzeňsku a nachází se uprostřed klidných lesů. Poblíž se dokonce nachází i kemp, kde můžete třeba stanovat, pokud se budete chtít zdržet. Jezero je skvělé pro svou vodní skluzavku, můžete si zde dokonce pronajmout loďky nebo šlapadla. Obrovským lákadlem jsou zdejší motokáry.  

Jezera Poděbrady 

V Poděbradech najdete konkrétně tři obrovská jezera, tedy komplex tří jezer, který byl dříve určen k dolování písku. Dnes se však jezdí za jezery jako za rekreací. Najdete zde taky pláž rozdělenou pro nudisty a pro zastánce plavek, pro děti je zde plno prolézaček a jiných podobných atrakcí. Vstupné je minimální, dokonce se poblíž nachází i kemp, kde je opět možné přenocovat, pokud by to bylo potřeba.  

Jezero Michal 

Znáte krásné jezero u Sokolova nazvané Michal? Je to ráj pro děti, a to doslova. Najdou se zde dva velké tobogány, o kterých se ví, že jsou nejdelší v České republice. Taktéž se zde najde trojskluzavka, prolézačky nebo dětské brouzdaliště. Samozřejmě i dospělí si přijdou na své, je zde možnost mnoha sportovních aktivit.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.