Stravovací návyky, které vedou k užšímu pasu

Stravovací návyky, které vedou k užšímu pasu
Stravovací návyky, které vedou k užšímu pasu

Co všechno je zapotřebí k tomu, abychom zhubli? Je důležité, abychom se dostatečně hýbali, abychom zlepšili svůj jídelníček, abychom nezapomněli na to, že pitný režim a spánek je velice důležitý. I když však budeme dodržovat všechno výše vypsané, pravdou je, že některé partie těla se nám budou hubnout krapet hůře než ostatní. Nejtěžší je podle mnohých zhubnout pas. V pase se nám bohužel uschovávají tuky, které potom tvoří nehezkou pneumatiku. S tím naštěstí lze něco dělat, stačí si osvojit určité stravovací návyky.  

S pneumatikou kolem pasu nikdo nechce chodit na koupaliště, a tak se vyplatí vědět, jak se jí zbavit. Jde to pomocí jednoduchých stravovacích návyků, které by si měl osvojit opravdu každý, kdo chce zhubnout nechtěné centimetry v pase. Prozraďme si několik takových návyků, které nás posléze dovedou k opravdu krásné postavě.  

Pozor na oleje, které používáte 

Tuky nejsou úplně špatné, přece jenom obsahují tělu potřebné látky, které pomáhají vstřebávat například vitaminy. Je však pravdou, že bychom k tukům měli přistupovat opatrně a s rezervou. Pokud jsou tuky v určitých případech nevyhnutelné, vyberme si raději takové, které jsou zdraví prospěšnější a pro zdraví lepší. Máme na mysli například kokosový nebo řepkový olej, jenže který z nich preferovat? Vždy je rozhodující složení. Odborníci se však shodují na tom, že kokosové oleje obsahují zdravější variantu živočišných tuků.  

Sacharidy nejsou špatné, jen je dodávejte z celozrnných výrobků 

Mnozí lidé se při hubnutí pneumatiky v pase vyhýbají sacharidům. Jenže pravdou je, že sacharidů se nemusíme přímo obávat. I je tělo potřebuje, sice v menší míře, ale potřebuje je. Pokud se k celozrnným výrobkům uchýlíte, doporučujeme je dodávat z celozrnných výrobků.  

Ořechy proti pneumatice v pase 

Sice ořechy obsahují tuky, ale ty zdravé, a tak se jich nebojte. Samozřejmě je taktéž konzumujte v rozumném množství, jen díky tomu se zbavíte nevhodných tukových zásob. Díky ořechům navíc bude lépe fungovat váš metabolismus.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 368 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.