Tapety jsou opět in a jejich lepení už není noční můrou!

tapety
tapety

Váš interiér se vám musí v první řadě líbit. K jeho změně k lepšímu mohou sloužit tapety. Ty jsou dnes k dostání v řadě designového provedení, a tak je z čeho vybírat. Ani jejich lepení už není noční můrou, což je dobrou zprávou pro ty, kteří se ještě nedávno starých tapet zbavovali.

Lepit tapety je dnes pohádkou

Starší generace budou jistě vědět o čem je řeč. Lepit tapety kdysi bylo noční můrou a kdybyste po člověku který kdysi tohle dělal chtěli, aby vám interiér vytapetoval dnes, nejspíš by to razantně odmítnul. Což je škoda, protože lepit tapety dnes není takový průšvih. Opravdu ne! Pokud si totiž umíte vybrat, vsadíte na dnes nejoblíbenější vinylové tapety s vliesovým podkladem (což je vlastně takový netkaný textil). Tyhle tapety se nejen dobře lepí, nýbrž je lze i lehce sundat dolů. Velmi oblíbené jsou i tapety s motivem, které jsou rozdělené na několik menších dílů. Jejich lepení sice vyžaduje přesnost, ale zároveň se do nich nezamotáte. Výhodné je i to, že většina tapet je dnes buď samolepících nebo vyžaduje tak zvané suché lepení (u něho nemusíte lepidlem natírat tapetu, nýbrž jen zeď).

Při nákupu tapety můžete být vybíraví

Pokud jste se váš interiér rozhodli ozvláštnit tapetou, máte z čeho vybírat. Na trhu je nepřeberné množství barev a motivů, a proto si můžete zútulnit interiér podle svého. Velice pěkně vypadá, když se tapeta snoubí s klasickým nátěrem. A velmi využívané jsou i tak zvané látkové tapety, které chladné stěny zútulní a působí na nich hřejivě. Existuje spousta faktorů, podle kterých můžete tapety vybírat – ať už je to pokoj, pro který je tapeta určena, jeho údržba nebo velikost, vždy by jej měla tapeta nějak ozvláštnit a zpestřit. Tak nebojte se změnit už okoukaný design vašeho interiéru, vždyť tapety patří mezi poměrně levný interiérový doplněk!

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.