Tipy, jak vyzrát na cestování. Neztrácejte energii, čas ani peníze

Tipy, jak vyzrát na cestování. Neztrácejte energii, čas ani peníze
Tipy, jak vyzrát na cestování. Neztrácejte energii, čas ani peníze

Cestování mají lidé spjaté se starostmi a trápením. Přece jenom musí získat levné letenky, musí sbalit všechno potřebné, často ztrácí nejen nervy, ale také čas řešením zbytečností. Cestování je však na druhou stranu také krásné a osvobozující. Říká se, že člověk se díky cestování najde. Co je na tom pravdy, to musíte zjistit sami. My však víme, že cestování nemusí být jen stresující, čas i peníze zabíjející záležitost. Na cestování lze vyzrát díky několika tipům.  

V současné době možná sledujete nejednoho cestovatele na sociálních sítích. Ti dávají často tipy na to, kam se podívat nebo jak se do konkrétní země připravit, co mít u sebe a podobně. Abyste na cestování vyzráli, nemusíte sledovat cestovatele, stačí jen dál číst.  

Nikdy neměňte peníze na letištích 

To je pravidlo číslo jedna. Na letištích jsou totiž obrovské přirážky za směnění peněz. Zatímco v běžných směnárnách by vás vyšlo euro na pětadvacet korun, na letištích i na třicet a více. A to se v konečném stádiu opravdu velice prodraží. Na letištích jsou zkrátka nejhorší kurzy a největší poplatky, to mějte stále na paměti.  

Nikdy se nebojte 

Existuje takové pravidlo, a sice pravidlo, které říká, že můžete mít z něčeho strach, ale nikdy se nesmíte nechat zastrašit. Strach z neznámého je jistě na místě při cestování, ovšem nikdy se strachem nenechte zastrašit, jinak by vás právě strach připravil o nezapomenutelné zážitky a o krásné vzpomínky.  

Hostely nejsou nic špatného 

V České republice jsou hostely něco, čemu se lidé doslova vyhýbají. Ale v zahraničí jsou hostely něco zcela jiného, nevyhýbejte se jim. Opravdu to nejsou jenom špinavá místa pro chudé cestovatele, kteří nutně potřebují někde přespat. V mnohých zemích jsou dokonce hostely na vyšší úrovni než klasické hotely, které jsou stejně jako u nás dražší než hostely.  

Stop stravování v turistických oblastech 

Chcete se vyhnout drahým cenám za stravování? Pak se vyhněte jídlu v turistických oblastech. Stejné, či dokonce lepší jídlo za nižší ceny získáte v okolních čtvrtích, nikoli v centrech měst, kde se podniky snaží takzvaně rejžovat na turistech. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.