Začít podnikání nemusí být tak těžké. Zkuste to s franchisingem

Začít podnikání nemusí být tak těžké. Zkuste to s franchisingem
Začít podnikání nemusí být tak těžké. Zkuste to s franchisingem

I když se vlastnímu podnikání v současné době leckdo vyhýbá, někoho to tímto směrem přece jenom táhne. Pokud také patříte k lidem, kteří touží po vlastním byznysu, je načase zvážit, jaký obor je pro vás ten nejlepší. Pokud svůj byznys nechcete začínat takzvaně od píky, doporučujeme vsadit na franchising, díky kterému není vstup do světa podnikání tak těžký. 

O franchisingu se velmi často mluví jako o nástupu do už rozjetého vlaku. Tento způsob podnikání s sebou nese vyšší pravděpodobnost úspěchu, a naopak nižší riziko neúspěchu, což je pro každého, kdo se aspoň trochu bojí, dobrá zpráva. 

Podnikání na klíč

Ti, kteří už do světa franšízového podnikání vstoupili, velmi často říkají, že se jedná o takové podnikání na klíč. I proto je opředeno nižšími riziky a vyšší pravděpodobností úspěchu. Od společnosti totiž získáte návod na to, jak úspěšně vést danou pobočku. Navíc značka, pod kterou se bude vaše pobočka nacházet, je už známá všude kolem. Využijte známosti i osvědčeného know-how a začněte pracovat na volné noze. 

Vaším prvním úkolem však bude výběr vhodné franšízy. To, v jakém oboru začnete podnikat, je opravdu klíčové. Nenechte se zlákat myšlenkou rychlého zbohatnutí. Rozhodujte se podle toho, jestli je vám dané odvětví blízké. Protože jenom pokud je vám dané odvětví blízké, dokážete mu přinést něco víc. 

Lepší podmínky, ale větší kapitál

I když se zatím jeví franšízové podnikání jako trefa do černého, ve skutečnosti má i svá úskalí (ostatně jako všechno na světě). Za jednu nevýhodu lze brát větší kapitál. I když je pravdou, že ne všechny licenční smlouvy se pořizují za drasticky vysoké sumy. Některé franšízy si je možné pořídit i za několik desítek tisíc korun. 

Někomu se také za nevýhodu může jevit návratnost. Ale její délka se odvíjí od toho, jak dobře budete svou pobočku vést.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.