Zařizujeme bydlení do anglického stylu

Bydlení v anglickém stylu
Bydlení v anglickém stylu

Své bydlení můžete zařídit do mnoha různých stylů. V současné době je moderní zejména jednoduché bydlení, konkrétně černobílá kombinace nebo krásné šedé sladění. Pokud vám však jednoduchost a modernost není příjemná, zařiďte raději svou domácnost do anglického stylu. V současné době je anglický styl skutečně dech beroucí a pomalu, ale jistě se dostává i do městských bytů a domů, i když se jedná původně o venkovský styl. Pojďme se podívat na to, jak anglický styl vypadá.

Zařizování domácnosti může být někdy otrava, ale také velký zážitek a doslova legrace. Pokud přu zařizování domácnosti dbáte na nevšednost, pokud chcete svým bydlením zaujmout své známé, přátele či nové sousedy, doporučujeme svou domácnost zařídit do anglického stylu, protože právě tento styl bydlení si doslova zamilujete. Jenom to chce vědět, jak na to.

Dbejte na přírodní materiály

Anglické bydlení se vyznačuje zejména útulností a neustálou uklizeností. Je to z toho důvodu, že nikdy nikdo netuší, kdo může přijít na odpolední čaj o páté. Pokud patříte k lidem, kteří milují mít neustále uklizenou domácnost, doporučujeme si svůj dům zařídit právě do anglického stylu.

U anglického bydlení se dbá zejména na přírodní materiály, z nichž jsou vyrobeny nejen podlahy, ale také stěny či nábytek. Doporučuje se zejména dubové nebo ořechové dřevo, podlahy či zdi se pokrývají dřevem nebo kamenem.

Doplňky mohou být světlé

Zatímco přírodní materiály jsou poměrně tmavé, doplňky celou domácnost poměrně rozsvítí. Světlý by měl být lustr, který by však měl být zároveň masivní. Co se týče dalších doplňků, typickým doplňkem je například rodinná fotografie postavená na krbové římse nebo obrovské masivní zrcadlo, které je také pověšeno nad krbovou římsou.

Pokud svou domácnost zařizujete do anglického stylu, dbejte především na závěsy, které musí zdokonalovat naprosto každé okno.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.