Zimní sraz Elefantů. Přijeďte si pro zážitek k českým hranicím

Zimní sraz Elefantů. Přijeďte si pro zážitek k českým hranicím
Zimní sraz Elefantů. Přijeďte si pro zážitek k českým hranicím

Když se před více než šedesáti lety pořádal tento sraz poprvé, zřejmě nikoho ani nenapadlo, s jakou oblibou se bude setkávat i v jeho dalších ročnících. 

V zimě srazy prostě chybí

Každý z nás to zná. Zatímco na jaře se těšíme na každý víkend, kdy budeme moci vyjet na moto sraz nebo projížďku, podzimní splín nám žene melancholii do žil. Kdy se zase setkáme s někým na mašině? A tak si na podzim vyperete moto oblečení, očistíte boty na motorku a čeká vás několikaměsíční nuda. Nebo ne? 

Vyhrává ten, kdo má nejlepší náladu

Ve střední Evropě není v zimě příliš snadné na motorce jezdit. Asi nikdo z nás tento dopravní prostředek nevolí pro své denní dojíždění do práce. Co byste ale řekli tomu vystoupit ze své komforní zóny a pořádně si v lednu zařádit? Sraz Elefantů se každoročně pořádá jen několik kilometrů od českých hranic. A rozhodně je na co se těšit! Komu bude zima, zahřeje se mnoha způsoby. Třeba i tím, že se pobaví vzhledem sousedovy motorky. Sjíždějí se tu totiž nejroztodivnější stroje. 

Slámu s sebou

Pokud máte sajdu, máte velkou výhodu. Tady, v mrazové kotlině nedaleko Strážného, se vám bude prostě hodit. Do Bavorského lesa mají na tento netradiční sraz zákaz vjezdu dvoustopá vozidla, takže co si dovezete, to máte. Už při cestě se tak dokonale bavíte tím, jak kolem váz projíždějí stroje naložené slámou nebo dřevem. Kdo si dobře ustele, skvěle se vyspí. Slámu ale můžete pořídit i jiným způsobem.

Dřevo nad zlato

V kotlině, kde budete potkávat podle počasí buď mráz nebo pořádnou porci bahna, se totiž budete potřebovat pořádně zahřát. Pod stan si vložíte dovezenou slámu. A oheň? Ten si můžete rozdělat také. Dřevo zde má skutečně hodnotu vítaného zlata. 

Vydáte se za zimním dobrodružstvím i vy?

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.