Zvládnete se přestěhovat sami? Kdy je lepší využít stěhovací společnost?

Zvládnete se přestěhovat sami? Kdy je lepší využít stěhovací společnost?
Zvládnete se přestěhovat sami? Kdy je lepší využít stěhovací společnost?

Stěhování je náročný proces – a to jak fyzicky, tak také psychicky. Teprve při stěhování se může ukázat, jak na tom jste se svými organizačními schopnostmi. Celá řada lidí se rozhodně stěhovat se na vlastní pěst. Ne vždy je to ale ta nejlepší možnost. Využít profesionály při stěhování v Praze je někdy lepší. Zejména v případech, že máte příliš mnoho věcí, které by při stěhování zaujali příliš mnoho prostoru. Také přenést je všechny může být velmi časově náročné.

Méně stresu

Pokud si pro stěhování pronajmete specializovanou společnost, budete mít větší klid v duši. Jediné, co musíte udělat, je zarezervovat si ji včas. Pak už se můžete spolehnout, že budou připraveni na čas pro vaše stěhování. Je vhodné v den jejich příjezdu mít již všechno sbaleno, proto můžete využít možnosti, kterou nám nabízí zákoník práce. Podle něj má osoba, která se stěhuje nárok na dva dni neplaceného volna právě za účelem stěhování. Jeden den si vezměte den předtím, než mají přijet stěhováci, druhý den přímo v den stěhování.

Rychlejší a pohodlnější stěhování

Stěhovací společnost vám pomůže při přenášení věcí do auta a z něj. Tím se celý proces urychlí a vy tak ušetříte nejenom své síly, ale také svou energii. Ta se vám ostatně bude hodit ještě při samotném vybalování v novém domově.

Pojištění proti škodám

Pokud při stěhování dojde k újmě některá z vašich věcí (a byla-li tato újma způsobena stěhovací společností), pak bude proplacena. Před výběrem firmy na stěhování se ujistěte, že je pojištěna proti škodám. V současné době se ale nejedná již o nic výjimečného.

Ne vždy je stěhování na vlastní pěst levnější

Spousta lidí si myslí, že když se při stěhování spolehnou sami na sebe, ušetří. Ne vždy tomu ale tak musí být. Například velký a těžký nábytek neuveze osobní auto. Budete si muset půjčit větší auto, což stojí peníze. Ne vždy navíc máte po ruce přátele, kteří vám se stěhováním pomohou. V takovém případě se buď sedřete, nebo budete nuceni někoho najmout (například studenty). Takže stěhování na vlastní pěst vyžaduje mnohem více organizování a povinností.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.