Jak vymalovat ložnici?

jak vymalovat ložnici
jak vymalovat ložnici

Při zařizování vaší domácnosti se většinou rozhodujete, jak celou domácnost vlastně zařídit, co koupit, jak vymalovat. Je to najednou obrovský zodpovědnost, protože si uvědomíte, že v takovém příbytku pak budete muset žít dalších několik let. Většinou lidé nepatří k těm vyšším třídám, které si mohou zavolat malíře každý den, proto nejvíce záleží na tom, jak si necháte místnosti vymalovat.

Samozřejmě se musíte rozhodovat i podle aktuálních trendů. Rozhodujete se taky podle doplňků, které mnohdy už máte pokoupené, přemýšlíte nad kombinací daných barev, jestli uděláte či neuděláte nějaký kontrast v domácnosti. Většinou si toto rozhodování vezmou do rukou ženy, které nemají zájem o to, aby se jim partner do něčeho vůbec motal. Bohužel si však poté neuvědomují, že pomoc potřebují, jelikož jsou nerozhodné.

Tudíž pokud jste žena a potřebujete pomoct například s malováním ložnice, pak vám přinášíme pár tipů na barvy, kterými byste měli a neměli ložnici vymalovat.

Které barvy jsou povoleny?

Nejlepší barvou je rozhodně bílá. Ta je dnes moderní. Jednoduché, jednotvárné a hlavně neutrální barvy jsou dneska stylové, protože k nim můžete doladit naprosto všechno. K bílé se hodí jakákoliv barvička. Nejčastěji se kombinuje s černou nebo s červenou, ale nebojte se dnes ani šedé. Právě šedá barva je další z těch populárních barev. Samozřejmě nevymalujte si šedě celou ložnici, ale třeba jenom část stěny, abyste nakonec neměli ložnici příliš tmavou.

Které barvy jsou tabu?

Více tipů vám ale přineseme hlavně nyní, kdy se budeme zaměřovat na barvy, které jsou tabu. Rozhodně je tabu vymalovat si celou místnost červenou barvou. Červená vás nenechá spát, není erotická a romantická, jak si řada lidí myslí, ale je naopak agresivní. Černá barva ve vás zase vyvolá deprese a hlavně bude místnost velmi tmavá. Obecně byste se měli vyvarovat hlavně pestrým barvám, protože pestré vás nenechají v klidu. V ložnici je nutné, abyste měli vymalování, které ve vás neprobouzí pocity a nechá vás naprosto v pohodě, v klidu odpočívat.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.