Ručně vyráběné šperky – ano či ne?

ručně vyráběné šperky
ručně vyráběné šperky

Když se začneme nacházet ve finanční tísni, většinou vymýšlíme různé možnosti, jak si přivydělat. Najednou jsou online bazary našimi nejlepšími přáteli, protože nám poměrně rychle pomáhají prodat to, co nepotřebujeme. Také jsou našimi nejlepšími kamarády stránky, na nichž nabízejí nejrůznější práce z domova, které můžeme vykonávat tehdy, pokud přijdeme z práce a běží nám v televizi oblíbený seriál. Oblíbené jsou i jednorázové brigády nebo třeba výroba šperků, které následně můžeme prodat.

Co se týče ruční výroby šperků – toto téma je poměrně diskutabilní. Pokud potřebujete peníze, většinou se nezajímáte o to, jestli se bude prodávat to, co vyrobíte. Zkrátka to chcete zkusit, protože je to pro vás možnost získat nějaké peníze navíc. Mnohdy se rozhodnete šít, jindy právě vyrábět šperky. Výroba šperků však není zrovna to nejlepší, pokud nevíte, co se teď nosí. Řada žen vyrábí takové šperky, které nejsou nositelné, což je jenom ztráta času. Než tedy začnete vyrábět šperky, ujistěte se, že se budou prodávat.

Jaké šperky můžu a jaké nemůžu vyrábět?

Rozhodně neuděláte dobře, pokud začnete vyrábět nějaké šperky z klasických miniaturních korálků, které znáte z dřívějších dob. Dříve z těchto korálků navlékaly děti náhrdelníky, protože se chtěly zabavit. Starší jedinci se chlubili korálkovými krokodýly, které uměly z korálků navléct a které poté připnuli jako přívěsek na klíče. Jenže tam tento trend skončil a už se nebude opakovat.

Čím však uděláte radost ostatním, jsou klasické náramky z masivních, dřevěných korálků, které se nyní začaly nosit hlavně k hodinkám. Nosí je nejen ženy, ale také i pánové.

Internet je plný návodů!

Jestliže právě do tohoto přivydělání si chcete vložit veškerý svůj volný čas, pak byste možná měli vyzkoušet nejrůznější návody, které se pojí právě s tvořením těchto „handmade“ či „homemade“ šperky. Nejlépe se prodávají náhrdelníky z barevných, pevnějších lanek.

Vždy však myslete na to, že ručně dělané šperky nesmíte nabízet předražené, i když by to znamenalo nabízet je pod cenou.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.