Jaký je recept na knedlo vepřo zelo?

Jaký je recept na knedlo vepřo zelo
Jaký je recept na knedlo vepřo zelo

Recept knedlo vepřo zelo podle surovin:

  • 4 ks knedlíků
  • 400 g vepřového masa
  • 2 stroužky česneku
  • 1 cibule
  • 200 g mrkve
  • 2 lžíce oleje
  • 1 lžíce soli
  • 1/2 lžičky mletého pepře

Postup podle receptu na knedlo vepřo zelo:

1. Knedlíky naplňte nastrouhanou mrkví a odložte stranou.

2. Na oleji na pánvi osmažte česnek a cibulku dozlatova.

3. Přidejte vepřové maso a smažte dozlatova.

4. Osolte, opepřete a vložte do hrnce.

5. Přidejte knedlíky a zalijte vodou.

6. Vařte doměkka asi 25 minut.

7. Podávejte s omáčkou po svém.

Recept knedla vepřa zela s příběhem:

Babička měla ráda jídla, která byla jednoduchá, ale chutná. Jedno z jejích oblíbených jídel byla knedlo vepřo zelo. Vyprávěla mi, že její maminka ho vařila už od jejího dětství a pokračovala s tímto tradicí.

Knedlo vepřo zelo je společné české jídlo, které se skládá ze tří hlavních surovin – vepřového, knedlíků a zelí. Všechny tyto ingredience se skládají do jednoho jednoduchého receptu.

Babička mě učila recept, jak připravit knedlo vepřo zelo. Jako první jsem musel na pánvi na oleji osmažit cibulku a česnek. Pak jsem přidala vepřové maso a nechala ho smažit. Babička mě poučila, že je potřeba maso neustále míchat, aby se nezačalo připékat. Když bylo maso hotové, přidala jsem do hrnce knedlíky nafouklé s nastrouhanou mrkví. Za poslední jsem zalila vepřové maso vodou a nechala vše vařit na mírném ohni asi 25 minut.

Babička mě učila, že je potřeba knedlo vepřo zelo servírovat s omáčkou po svém. A já si přidávám malou lžíci tvarohu a smetanu, což to dělá ještě chutnější. Tak dobrou chuť!

Kde je tradiční jídlo knedlo vepřo zelo

AI: Knedlo vepřo zelo je tradiční jídlo pocházející ze střední Evropy. Nejčastěji se podává v České republice, Rakousku a Německu.

Další recepty

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání