Jaký je recept na tvarohovou bábovku?

recept na tvarohovou bábovku
recept na tvarohovou bábovku

Tvarohová bábovka je typický dezert v české kuchyni, kterou dělají naše babičky už desítky let. Jaký je tedy pravý recept?

Suroviny na tvarohovou bábovku:

• 350 g polohrubé mouky

• 100 g másla

• ½ sáček vanilkového cukru

• 150 g cukru

• 2 vejce

• 500 g tvarohu

• 1 balíček kypřícího prášku do pečiva

Postup přípravy tvarohové bábovky:

1. Nejprve si rozpusťte máslo tak, aby vám měkké a hladké.

2. Do misky nasypte mouku, vanilkový cukr, cukr, vejce a rozpuštěné máslo a promíchejte dohromady, dokud nedostanete hladkou a lepivou těsto.

3. Potom přidejte tvaroh a kypřící prášek do pečiva a opět důkladně promíchejte.

4. Těsto rozdělte na dvě části a každou potom vložte do vymazané a vysypané formy na bábovku.

5. Pečte v horké troubě na 180°C asi 45 minut.

Náhled tvarohových bábovek z výsledků obrázků na Google.com

Recept s příběhem:

Když jsem byl malý kluk, vždycky jsme přišli na návštěvu k babičce se záplavou výborných jídel a nápojů. Vždycky mě nejvíc lákala nejlepší bábovka, kterou kdy babička vařila – luxusní tvarohová bábovka hrnková. Vždycky mě ohromila její tajemná vůně a výborná chuť.

Už jako malý jsem se babičky ptala, jak vaří svou úžasnou tvarohovou bábovku. Až v pozdějším věku mě babička odměnila receptem na její výbornou a vláčnou tvarohovou bábovku. Kvůli tomu jsem byl schopný připravit stejně dobrou bábovku jako ta, co babička vařila, a to doma.

Recept je velmi jednoduchý a můžete ho připravit ve velmi krátké době. Složky potřebujete rozpustit máslo do hladka, smíchat polohrubou mouku, vanilkový cukr, cukr, vejce a máslo, smíchat tvaroh s kypřícím práškem do pečiva. Pak těsto rozdělte na dvě části, každou vložte do vymazané a vysypané formy na bábovku, a pak pečte v horké troubě na 180°C asi 45 minut. Potom můžete ochutnat tu nejlepší bábovku ever – výbornou tvarohovou bábovku, jako kdybyste se ocitli u babičky.

Další recepty

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání