Jaký je recept na bábovku?

recept babovka
recept babovka

Máme několik druhů receptů na bábovku, jak se v tom vyznat? Jaký je pravý recept našich babiček?Suroviny na bábovku:

  • 200g mouky
  • 3 vejce
  • 150g cukru
  • 125ml mléka
  • 125g másla
  • 1 prášek do perníku

Postup:

1. V míse smíchejte mouku s práškem do pečiva.

2. V druhé misce smíchejte vejce, cukr a mléko a šlehejte je dohromady.

3. Pomalu přidávejte k mokré směsi mouku a máslo.

4. Těsto vložte do formy vymazané máslem nebo vystlané pečicím papírem a pečte při teplotě 180 °C po dobu 40 – 50 minut.

Výsledek vyhledávání v obrázcích na Google.com u dotazu: bábovky

Recept s příběhem:

Když byla paní Ryšáková ještě malá, obdivovala, jak její babička vždycky v chalupě připravovala bábovku. Byla to pro ni ta největší magie a velmi si tuto magii přála naučit se získat pro sebe.

Tak každý den, kdy se paní Ryšáková vracela ze školy, utíkala rovnou do chalupy a babičky oslovila s touto otázkou: „Babičko, nasbírala jsem na dnešek ingredience pro bábovku. Mohla bys mi ukázat, jak ji připravit?

A babička se usmála, pohladila ji po tváři a začala jí vyprávět kouzelný příběh:

„Vezmi si 200g mouky, 3 vejce, 150g cukru, 125ml mléka, 125g másla a 1 prášek do pečiva. Smíchej je dohromady a přidej trochu másla, aby bylo těsto hebké. Nalij těsto do formy vymazané máslem nebo vystlané pečicím papírem a peč jej v troubě při teplotě 180 °C po dobu 40 až 50 minut. Až bude hotová, je hotová i bábovka.”

Paní Ryšáková byla ohromena. Uměla připravit bábovku stejně jako babička. Od té doby se bábovka stala její oblíbenou sladkostí.

Další recepty

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 109 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání